X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
کامل ترین مطالب اتفاقی
منبع آموزشی و اطلاعات عمومی به زبان پارسی
IP
مژده به تمام علاقمندان هنر گویندگی و دوبله
اولین و تخصصی ترین باشگاه گویندگان اینترنتی ایران با نام رسمی گویندگان بدون مرز توسط مبتکرایرانی ، سید حاتم هاشمی ، بنیانگذار سبکی نوین در هنر دوبله ایران ،افتتاح شد ... علاقمندان به گویندگی و هنر دوبله می توانند جهت فعالیتهای هنری و فرهنگی به این باشگاه مراجعه فرمائیدبازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 11 مرداد‌ماه سال 1393


موتور جدید تازه تولید شده در ناسا می تواند طول سفرهای فضایی را به کمترین زمان ممکن برساند. علاوه بر این نیازی به سوخت های رایج نیز در چنین موتوری نخواهد بود!

هم اکنون میزان سوخت هواپیماهایی که در هوا به پرواز در می آیند در مقایسه با باری که جابه جا می کنند بسیار زیاد است و در نتیجه باعث افزایش هزینه ها و کاهش شدید بازه مسافتی آن ها می شود. چنین مشکلی باید تا قبل از ارسال انسان به مریخ حل شود و گرنه چنین سفرهای دور و درازی مطمئنا با مشکلاتی در حین سفر روبرو خواهند شد.

یکی از روش هایی که برای حل این مشکل پیشنهاد شده است استفاده از دستگاهی به نام رانشگر مایکروویو است. یکی از دانشمندان بریتانیایی به نام راجر شاویر توانست سال 2003 انجینی را با نام EmDrive طراحی کند که از همین متد در آن بهره گرفته شده است. در سال 2009 دانشمندان چینی نیز در تأیید تحقیقات شاویر چنین انجینی را تولید کردند، اما جامعه مهندسین چنین اختراعاتی را باور نداشتند چون عملا ساخت این دستگاه برخلاف یکی از مشهورترین قوانین فیزیک یعنی قانون بقای مومنتوم بود. این قانون در ساخت موتور جت کاربرد بسیاری دارد.

امروز برای بار سوم چنین دستگاهی تولید شده تا دنیا توجه بیشتری به این دستگاه و متد به کار گرفته شده در آن داشته باشد. تحقیق جدید توسط دانشمندان ناسا انجام گرفته و طی یک کنفرانس در هفته گذشته برای جامعه علمی رونمایی شد.

دستگاه رانشگر مایکروویو ناسا نام Cannae Drive به خود گرفته است. در این دستگاه (موتور) یک مگنترون وظیفه تولید مایکروویوهایی را در درون یک محفظه کاملا بسته و ضمیمه شده به دستگاه بر عهده دارد که با آزاد شدن آن باعث تولید رانش برای دستگاه می شود. در نتیجه هیچ نیازی به سوخت نخواهد بود!

این مایکروویوها نیز به وسیله الکتریسیته که از طریق انرژی خورشیدی قابل تولید است، به راحتی تأمین خواهد شد. در تئوری وجود این دستگاه بدین معنی خواهد بود که علاوه بر عدم نیاز به سوخت، کارایی دستگاه تا ابد ادامه خواهد داشت، مگر اینکه مشکلی در سخت افزار موتور ایجاد شود!

دستگاه کنونی ناسا یک مدل کاملا اولیه و بسیار کوچک است، اما اگر نمونه های بزرگ تر آن تولید شود، سفرهای فضایی در کمترین زمان امکان پذیر خواهد شد؛ به عنوان مثال سفر به مریخ تنها چند هفته به طول خواهد انجامید!

منبع : ناسا
طبقه بندی:
ارسال توسط hatamtv
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
معرفی مابه یک دوست!
نام دوست:
*ایمیل دوست:
نام شما:
ایمیل شما:
Free counters!